Hívjon: +36 70 9385 380
6724 Szeged, Bakay Nándor u. 24., B épület, fszt. 2.

Vállalati ügyfeleknek Gépjármű finanszírozás

Ha már megvan a kiszemelt céges autó vagy a gépjárműpark bővítése is esedékes lenne, de a szükséges anyagi forrás nem áll teljes egészében rendelkezésre, akkor megoldást nyújthatnak gépjármű finanszírozási lehetőségeink!

Kérd kollégáink segítségét akár zárt vagy nyílt végű lízingről, akár hitelről vagy államilag támogatott termékről van szó – megtaláljuk a legjobb lehetőségeket!

Gépjármű finanszírozás

A legfontosabb infók a gépjármű finanszírozásról:

Lízing

Mit jelent ez?

A finanszírozó (lízingbeadó) megvásárolja az Ügyfél (lízingbe vevő) által kiválasztott gépjárművet, majd használatba adja. A tulajdonjog a szerződés futamideje alatt a finanszírozónál van. Ez a termék HUF és EUR alapon is, rögzített vagy változó kamatozással is elérhető, rugalmas gépjármű finanszírozási megoldás.

  • Zárt végű pénzügyi lízing esetén: a lízingbe vevő a futamidő végén automatikusan tulajdonossá válik
  • Nyílt végű pénzügyi lízing esetén: a futamidő végén a lízingbe vevő dönthet a tulajdonjogról
Kik vehetik igénybe?

Természetes személyek és vállalkozások.

Milyen eszközök finanszírozhatóak?

Új és használt személygépjárművek, kishaszon-gépjárművek (3,5 tonnáig) és motorkerékpárok.

 

Autóhitel

Mit jelent ez?

Ilyenkor a finanszírozó egy előre meghatározott összeget bocsájt az ügyfél rendelkezésére, aki pedig a kölcsön összegét és annak kamatait a kölcsönszerződés rendelkezéseinek megfelelően fizeti vissza. Ilyenkor a hitelezőnek a megvásárolt eszközre vonatkozó vételi jog/zálogjog jelent biztosítékot. Így az adós nem tudja az eszközt értékesíteni vagy harmadik személynek fedezetbe adni.

Mire használható?

Új vagy használt gépjármű vásárlásra, 0,5-től egészen 5 millió Ft értékig. A futamidő ebben az esetben a gépjármű életkorának függvényében változhat.

 

Államilag támogatott konstrukciók: Széchenyi Lízing Max

Mit jelent ez?

Ez egy kiemelt mértékű, állami kamat- és kezelési költségtámogatás mellett igényelhető, lízingfinanszírozási lehetőség. Állami támogatással csökkentett, kedvező kamatozású (évi fix 0,5%) konstrukcióban.

Kizárólag forintban igényelhető, 2,5-től egészen 200 millió Ft értékig. A futamidő minimum 24, maximum 72 hónap.

Kik vehetik igénybe?

Egyéni vállalkozók és vállalkozások.

Mire használható?

Széleskörű a felhasználhatóság: pl. kis- és nagyhaszon-gépjárművek beszerzése is – ellenben kizárt kategória a pick-up-nak vagy terepjárónak minősülő jármű és a quad.

Általános igénylési feltételek:
  • legalább egy teljesen lezárt üzleti év
  • stabil tulajdonosi háttér: a hitel igénylését megelőző 6 hónapban nem lehet 50 százaléknál nagyobb tulajdoni változás
  • stabil pénzügyi háttér: elvárt a pozitív saját tőke és a nyereséges gazdálkodás
  • Kizáró ok: a NAV végrehajtás, a korábbi kifizetetlen bankhitel, illetve a negatív bejegyzés a KHR-ben, akár a vállalkozásra, akár annak tulajdonosaira vonatkozóan
  • feltétele a KAVOSZ regisztráció

Gyakori kérdések a gépjármű finanszírozással kapcsolatban:

Mekkora összeget igényelhetek autóvásárlásra?

Hitel esetében, bankonként eltérő lehet az adós által felvett hitel nagysága. Autólízing esetén a felvehető összeg a szóban forgó autó értékének 75-80%-a.

Milyen jövedelem szükséges az igényléshez?

Legalább 3 hónapja tartó munkaviszony igazolása szükséges. A havi törlesztőrészletek kiszámításakor a JTM szabály a mérvadó, amely akár korlátozó tényező is lehet, azonban adóstárs bevonásával a figyelembe vehető jövedelem növelhető.

Hogyan adhatom el a lízingelt autót?

A lízingelt autó a lízingcég tulajdonában van, így a szerződés lezárását és a fennálló tartozás megfizetését követően lehet értékesíteni a gépjárművet

Mi az autólízing igénylésének menete?

A folyamat a gépjármű kiválasztásával kezdődik. Ezt követően tudunk ajánlatot kérni számára a pénzintézettől. A szükséges dokumentumok megküldését követően a pénzintézet megvizsgálja, teljesülnek-e a finanszírozáshoz szükséges feltételek. Ha jóváhagyják kérelmet, akkor a szerződés aláírásra kerül, majd az ügyfél megfizeti az önrészt, végül a biztosítás(ok) megkötése történik. Ezt követően a vevő átveheti a gépjárművet.

Hitelfelvételnél mik a kizáró okok?

Több olyan ok is van, ami miatt a bankok elutasíthatják a hitelkérelmedet. Ezek bankonként változhatnak és nem is biztos, hogy részletesen elmondják majd, hogy miért nem adnak hitelt, vagy csak kevesebbet, mint szerettél volna.